slidebg3

فراخوان بیست و چهارمین دوره جشنواره

آغاز ثبت نام :1397/04/02----مهلت ارسال آثار:1397/07/30

ثبت نام در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی از تیرماه آغاز می گردد

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری؛ دکتر اصغر عبادی فر دبیر هیات اجرایی بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی ضمن اعلام این خبر گفت: مطابق دوره های گذشته این دوره شامل دو بخش افراد حقیقی و نهادهای حقوقی حوزه علوم پزشکی است. برگزیدگان دسته اول، از بین محققین، محققین جوان و دانشجو و صاحبان پژوهشهای برتر وبرگزیدگان حقوقی از میان مؤسسات مرتبط با پژوهش شامل دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی، نشریات علوم پزشکی، کمیته های تحقیقات دانشجویی و مراکز رشد فناوری و همچنین مؤسسات غیردولتی حامی پژوهش معرفی خواهند شد.

 

رئیس مرکز توسعه و هماهنگی تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت افزود: پژوهشگران می توانند در سه کمیته علوم بالینی و سلامت، کمیته علوم پایه پزشکی و کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری در فراخوان جشنواره شرکت نمایند و شرط ثبت نام در گروه محققین دو کمیته اول، دارا بودن شاخص H دوازده و بالاتر و برای گروه محققین جوان و دانشجو H هشت و بالاترمی باشد و مبنای ارزیابی برحسب امتیازات کسب شده در کارنامه پژوهشی افراد می باشد. در کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری شرط H index وجود ندارد.

 

رئیس مرکز توسعه و هماهنگی تحقیقات و دبیرهیات اجرایی بیست و چهارمین جشنواره رازی با اشاره به گروه پژوهش برترگفت: متقاضی این گروه می تواند بطور مستقل با یک مقاله اصیل پژوهشی پراستناد، با شرایط اعلام شده در فراخوان در یکی از دو کمیته علوم بالینی و سلامت یا کمیته علوم پایه پزشکی شرکت نماید . بنابراین برای یک تحقیق خوب و ارزشمند در جشنواره جایگاه تعریف شده وجود خواهد داشت.

 

دکترعبادی فر اهم تغییرات این دوره از جشنواره را به شرح ذیل اعلام نمودند:

  • مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در بانکهای اطلاعاتی ISI(Web of Science), Medline, PubMed, PMC, Scopus, مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می گیرند.
  • برای محاسبه امتیاز پژوهش برتر، عدد Citation وIF هر دو از ISI  استخراج می گردد.
  • نحوه محاسبه امتیاز هرمقاله کارنامه پژوهشی نیزمطابق دستورالعمل جدید تغییر کرده است.

 

دبیر هیات اجرایی جشنواره همچنین گفت: ثبت نام داوطلبین در بیست وچهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی از شنبه 1397/4/2 آغاز می گردد و تا پایان وقت اداری روز 1397/7/30 ادامه خواهد یافت.فرایند ثبت نام با عضویت در سامانه جشنواره رازی و ارسال آثار بصورت الکترونیکی از آدرسrazi.research.ac.ir و یا razi.hbi.ir  انجام میگردد.

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان در دی ماه سال جاری برگزار خواهد گردید.