فراخوان شرکت در بيست و ششمین جشنواره تحقيقاتي علوم پزشكي رازي

(1399)

بیست و ششمین جشنواره تحقيقاتي علوم پزشكي رازي در پرتو عنایات الهی به منظور تجليل و تکریم از محققين برجسته ايراني داخل و خارج از كشور و معرفي فعاليت‌هاي تحقيقاتي برتر علوم پزشكي دي ماه 1399 در دو قسمت برگزار مي‌گردد:

 • افراد حقيقي(پژوهشگران حوزه سلامت):
  1. محققين ایرانی مقیم داخل و خارج از کشور (دارای حداقل H index دوازده)
  2. محققين جوان و دانشجو (دارای حداقل H index هشت)
  3. صاحبان ابداعات و اختراعات
  4. صاحبان پژوهش های برتر

   که آثار آنها در یکی از کمیته های علوم پایه پزشکی، علوم بالینی و سلامت و ابداعات، اختراعات و فناوری مورد بررسی قرار می گیرند.

  تبصره:
  1. H index داوطلبین بر اساس پایگاه داده Scopus مورد ارزیابی قرار می گیرد.
  2. رعایت شرط حداقل H index برای موارد 3 و 4 الزامی نمی باشد.
 • نهادهای حقوقی:
  1. دانشگاه‌هاي علوم‌پزشكي كشور
  2. مراكز تحقيقاتي مصوب علوم‌پزشكي كشور
  3. دفاتر توسعه تحقیقات بالینی
  4. كميته‌هاي تحقيقات دانشجويي دانشگاه‌هاي علوم‌پزشكي كشور
  5. مجلات علمی، پژوهشی مصوب علوم پزشکی کشور
  6. مراکز رشد فناوری مصوب دانشگاه های علوم پزشکی کشور
  7. سازمان‌هاي غيردولتي، شركت‌ها، مؤسسات، انجمن‌هاي خيريه و انجمن‌هاي علمي حامي پژوهش‌هاي علوم‌پزشكي
  شرایط شرکت در جشنواره:
  1. افرادي كه مايل به شركت در گروه‌هاي محققين و محققين جوان یا دانشجو در هر كميته هستند لازم است پس از ثبت نام، كارنامه پژوهشي 8 سال گذشته شامل مقالات – كتب تأليفي و پتنت خارجي (از سال 1392 یا 2013 و به بعد) را از طريق سامانه الکترونیکی جشنواره ارسال نمايند.
  2. محقق جوان، داوطلبان متولد 1364و به بعد (با ارائه تصویر شناسنامه) و محقق دانشجو، داوطلبان متولد 1360 و به بعد (با ارايه تصویر شناسنامه وگواهي اشتغال به تحصيل از دانشگاه مربوطه) را شامل می گردد .
  3. افرادي كه مايل به شركت در بخش ابداعات، اختراعات و فناوری در حيطه‌ علوم پزشكي مي‌باشند لازم است پس از ثبت شرح كامل ابداع یا اختراع، كارنامه پژوهشي 8 سال اخير خود (از سال 1392یا 2013 و به بعد) را به انضمام مستندات لازم از طريق سامانه جشنواره ارسال نمايند. فقط در موارد استثنايي طبق نظر داوران شرط ارائه مقاله منتفي خواهد شد.
  4. بر اساس آئین نامه بنیاد ملی نخبگان جهت استفاده از مزایای بنیاد لازم است سهم مشارکت داوطلب کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری حداقل 45 درصد باشد.
  5. محققینی که دارای مقاله ای با شرایط زیر باشند می توانند در هریک از کمیته های علوم پایه پزشکی یا علوم بالینی و سلامت در گروه پژوهش برتر ثبت نام نموده و مقاله خود را ارسال نمایند.
   • مقاله اصیل پژوهشی باشد.
   • داوطلب نویسنده اول یا مسئول باشد.
   • مقاله در سه سال اخیر(1397 یا 2018 و به بعد) در مجلات معتبر علمی چاپ شده باشد.
   • مقاله چاپ شده در سال های 2018 و 2019 دارای حداقل Citation 30 و مقالات مربوط به 2020 دارای حداقل Citation 10 در ISI باشد.
   • IF مجله حداقل 10 باشد یا مقاله در 10% اول نشریات تخصصی موضوع مقاله چاپ شده باشد .(راهنما در سایت)
   • داوطلب دارای Affiliation (وابستگی) یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ومراکز تحقیقات وابسته داخل کشور باشد.

   تبصره:

   نظر به اپیدمی کووید 19 در سالجاری از میان پژوهش های صورت گرفته مرتبط، یک مقاله اصیل به انتخاب کمیته های داوری و تأیید هیأت اجرایی در هر یک از کمیته های تخصصی، معرفی خواهد گردید.

  6. کلیه داوطلبان گروه پژوهش برتر و کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری لازم است موافقت نامه همه همکاران خود را آپلود نمایند، در غیر این صورت پرونده به کمیته داوران ارسال نخواهد شد.
  7. دانشگاه ها، دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی، دفاتر توسعه تحقیقات بالینی، کمیته های تحقیقات دانشجویی و مجلات علمی، پژوهشی و مراکز رشد فناوری مصوب علوم پزشکی کشور مطابق شاخص های تعریف شده در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارزشیابی و امتیازدهی می شوند و برترین ها به دبیرخانه جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی معرفی می گردند.
  8. سازمان های غیردولتی، شرکت ها، مؤسسات، انجمن های خیریه و انجمن های علمی حامی پژوهش های علوم پزشکی در صورت داشتن شرایط لازم پس از ثبت نام، مستندات و تأییدیه های انجام فعالیت های پژوهشی سازمان را با تأیید بالاترین مقام مسوول مؤسسه مربوطه به دبیرخانه جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی ارسال می نمایند.
تبصره مهم:

دبیرخانه در کنار روال فراخوان کلی و معمول ثبت نام از متقاضیان شرکت در جشنواره، به طور فعال محققین وپژوهشگران برتر کشور را شناسایی و جهت شرکت در جشنواره دعوت خواهد نمود.

نکات قابل توجه:
 1. تمام مراحل ثبت نام و ارسال آثار به صورت الکترونیکی و غیرحضوری از طریق سامانه جشنواره انجام می گردد. داوطلبان کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری در صورتیکه نمونه اختراع داشته باشند لازم است آنرا به همراه لوح فشرده حاوی فیلم اختراع خود به دبیرخانه ارسال نمایند.
 2. برگزیدگان هشت دوره اخیر (دوره هجدهم و به بعد) نمی توانند در این دوره از جشنواره شرکت نمایند. (به استثنای داوطلبین گروه پژوهش برتر)
 3. انتخاب برگزيدگان کمیته های علوم پایه پزشکی و علوم بالینی و سلامت به استثنای داوطلبین پژوهش برتر براساس شاخص‌هاي كارنامه پژوهشي 8 ساله اخير صورت خواهد گرفت: شاخصها عبارتند از:

  الف- مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در بانکهای اطلاعاتی
  ISI , PubMed, Scopus

  ب- کتب تألیفی

  ج- پتنت خارجی

 4. جهت بررسی و امتیاز دهی، ارسال Pdf هر مقاله الزامی است، در غیر اینصورت مقاله قابل بررسی نخواهد بود.
 5. تنها به مقالاتی که در حیطه علوم پزشکی باشد امتیاز تعلق می گیرد.
 6. به منظورتسهیل فرایند ثبت نام و آشنایی هر چه بیشتر داوطلبان، دستورالعمل ثبت نام، سایر راهنماها و لیست نشریات مورد نیاز در سایت جشنواره قابل دسترسی است.
ثبت نام:
متقاضیان می توانند تا پایان مهلت ثبت نام با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی جشنواره نسبت به ثبت نام و ارسال آثار اقدام نمایند.
آغاز ثبت نام: 1399/5/1
مهلت ارسال آثار:1399/7/30
اطلاعات تماس دبیرخانه:
آدرس: تهران-شهرک غرب- بلوار فرحزادی- بلوار ایوانک- بین فلامک و زرافشان- ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- بلوکA- طبقه 13
تلفن: 81455417 و81455191 پست الکترونیک: razihbi@gmail.com
آدرس الکترونیکی razi.research.ac.ir و razi.hbi.ir